Виберіть послугу

ХІРУРГІЯ У «МЕД-ЕЛІТ», м. ІВАНО-ФРАНКІВСЬК

Хірургія – це розділ медицини, присвячений оперативним способам лікування різних захворювань і патологій. До нього вдаються, коли обійтися без оперативного втручання, лише консервативними способами лікування, не можна.

Найбільш безболісне, просте хірургічне лікування із мінімальним реабілітаційним періодом виконується на початкових стадіях захворювань. Тому необхідно своєчасно звертатися до лікаря з нездужанням.

Після огляду хірурга найчастіше призначається одне або кілька діагностичних досліджень:

– Огляд пацієнта.  Пальпація, перкусія.

– УЗД. УЗД дозволяє оцінити стан внутрішніх органів у режимі реального часу та виявити низку захворювань та патологій.

– Лабораторна діагностика. У медичному центрі «Мед-Еліт» проводяться загальноклінічні, біохімічні, гормональні, цитологічні, гістологічні та інші лабораторні дослідження. В окремих випадках, може використовуватись і низка інших видів діагностики, про що Вам детально розкаже лікар-хірург.

Сучасне амбулаторне хірургічне лікування включає кілька методів:

– Традиційне оперативне втручання (з допомогою скальпеля).

– Хірургічне лікування радіохвильовим медотом.

Звертаючись до хірурга в «Мед-Еліт» у Івано-Франківську, Ви отримуєте гарантію кваліфікованої допомоги. Для Вас підберуть саме той вид оперативного втручання, який буде найефективнішим і безпечнішим у Вашому випадку.

Медичний центр «Мед-Еліт»

Медичний Центр «Мед-Еліт» – це сучасна клініка, яка надає професійну медичну допомогу. Для нас є цінним якісний лікувально-діагностичний процес та досягнення максимально можливого позитивного результату.

Ми зібрали у своїх стінах команду висококласних спеціалістів, які не будуть байдужими до Вашої проблеми. Досвід лікарів та сучасне обладнання клініки стануть гарантією Вашого одужання та підвищення рівня життя.

Наша мета — зберегти та примножити довіру наших пацієнтів, стати для них не лише «швидкою допомогою», а й надійним другом, бути на боці пацієнта у процесі боротьби з недугою.

Кожного дня ми вдосконалюємося і працюємо над тим, щоб у стінах «Мед-Еліт» кожен пацієнт не тільки отримав медичну допомогу, а й відчував себе важливим!

Звертатися до хірурга потрібно у таких ситуаціях:

– Наявність гострих запальних процесів на м’яких тканинах. Якщо ви виявили у себе на шкірі гнійно-запальні утворення, необхідно обов’язково звернутися до хірурга. Операція потрібна також для лікування врослого нігтя, панариція, гідраденіту.

– Наявність новоутворень на тілі, а також доброякісних утворень (фіброми, атероми, ліпоми).

Під час первинного прийому лікар-хірург виконує огляд, збирає анамнестичні дані, вивчає результати досліджень, якщо такі вже були виконані та призначає додаткові діагностичні процедури у разі потреби. Після цього ставиться діагноз (у цьому можуть брати участь суміжні фахівці) та приймається рішення щодо необхідності проведення оперативного втручання.

   Консультація хірурга не означає, що вам зі 100% ймовірністю буде призначено операцію. План лікування кожного пацієнта підбирається індивідуально, з урахуванням особливостей його стану, віку, анамнестичних даних та інших параметрів. Фахівці клініки «Мед-Еліт», завжди виступають за дбайливе ставлення до здоров’я людини.

ПХОР – це хірургічна операція, яка виконується пацієнту з дотриманням асептичних умов під місцевою анестезією чи загальним знеболенням.

ПХОР включає в себе:

-Ретельний огляд рани до дна;
-Висічення країв в межах здорових тканин;
-Гемостаз і зшивання одним із видів шва.

ПХО рани:

Обробляємо операційне поле одним із антисептиків і обкладаєм стерильним матеріалом. Проводим місцеву інфільтраційну анестезію. Розсікаєм шкіру пів місяцевим розрізом або ж поновлюємо краї рани. Видаляємо нежиттєздатні тканини та чужорідні тіла. Проводимо гемостаз. Промиваємо рану антисептиком згідно показань, дренуємо рану.
Зашиваємо пошарово рану (відновлюємо анатомічне співвідношення). Накладаємо вузлові шви. Антисептична пов’язка.

  ХОР завершується накладанням швів різних видів, в залежності від ситуації:

-Первинні;
-Відстрочені;
-Ранні вторинні;
-Пізні вторинні.

НЕ накладаємо шви на:

-Укушені рани;
-Вогнепальні рани (за виключенням голови і порожнин);
-Невеликі колоті рани;
-Гнійні рани.

При пораненнях обличчя або кистей, висічення тканин мінімальне, з використанням косметичних швів.

Техніка знімання швів

  1. Знімають стару пов’язку;
  2. Проводять туалет шкіри навколо рани;
  3. Лінію швів і шкіру навкруги змащують йодом;
  4. Захоплюють один кінець нитки пінцетом і підтягують його доти, поки над шкірою не з’явиться та частина шва, яка була в тканинах;
  5. Кінчиком ножиць або скальпелем розрізають цю білу частину нитки;
  6. Нитку видаляють за допомогою пінцету;
  7. Рубець повторно змащують розчином йоду;
  8. Накладають суху асептичну повязку.

Техніка хірургічної перев’язки ран у медичному центрі «Мед-Еліт»

  1. Зняття старої пов’язки:

– Обережно пінцетом відшарувати від шкіри лейкопластир або клеолову пов’язку. Якщо накладена бинтова пов’язка – ножицями розрізати її по ширині з боку від рани;
– Зняти стару пов’язку в напрямку вздовж рани, від одного кінця до іншого, зверху донизу;
– За наявності дренажу пов’язку слід знімати обережно, щоб не витягнути його пов’язку, яка присохла, відмочити марлевою кулькою, змоченою в 3 % розчині водню пероксиду.

  1. Огляд рани і прилеглих тканин медичному центрі у «Мед-Еліт»:

– Встановити стадію ранового процесу;
– Оглянути форму рани, її краї (рівні, припідняті, підриті);
– Звернути увагу на виділення з рани (серозні, гнійні, гнійно-кров’янисті), їх консистенцію, колір; кількість, запах;
– Провести пальпацію країв рани (щільність, болючість, наявність крепітації тощо).

Туалет шкіри і прилеглих тканин:


– Очистити шкіру навколо рани стерильними марлевими кульками спочатку сухими, а потім змоченими в спиртовому розчині;
– Шкіру протирати від країв рани до периферії;
– Залишки рідини витерти сухими стерильними кульками. Шкіру навколо рани обробити марлевою кулькою, змоченою 70 % розчином етилового спирту.

  1. Туалет рани:

– Видалити гній з поверхні рани шляхом легкого промокання сухими марлевими кульками;
– Промити рану 3 % розчином перекису водню, або хлоргексидином;
– Висушити рану сухими марлевими кульками;
– Накласти нову стерильну пов»язку.

Косметичний шов і його переваги

Косметичний (внутрішньошкірний шов) забезпечує чітке з`єднання країв шкіри та хороше загоєння рани при мінімальних візуальних пошкодженнях шкіри. Тому,саме такий шов використовується в пластичній хірургії,особливо на обличчі та на відкритих ділянках тіла.

Переваги:

-Чітка та точна адаптація країв рани;
-Формування тонкого та ніжного рубця;
-Швидке загоєння рани;
-Мінімальна реакція навколишніх тканин;
-Гемостатична дія;
-Прекрасний косметичний ефект.

Атерома — доброякісне новоутворення, що виникає внаслідок закупорювання вивідної протоки сальної залози шкіри і скупчення в ній її секрету, клітин епітелію та ін. Лікування тільки хірургічне.

Атерома, спостерігається на ділянках шкіри багатих на сальні залози — волосистій частині голови, обличчі. Може досягати великих розмірів, буває множинною.

Атероми являють собою безболісні утворення з гладкою поверхнею, що повільно збільшуються. Діагностувати атерому не складно. 

Хірургічне лікування показане у всіх випадках. Операцію проводять переважно під місцевою анестезією (розчином новокаїну чи лідокаїну). У медичному центрі «Мед-Еліт» м. Івано-Франківськ, атерому видаляють разом із її капсулою. При атеромі, що нагноїлася розкривають її порожнину, видаляють вміст, вишкрібають стінки кісти, порожнину – тампонують. Рана у цих випадках загоюється вторинним натягом.

Ліпома — доброякісна пухлина із жирової тканини, іноді множинна. Розвивається у шарі підшкірної пухкої сполучної тканини та може проникнути вглиб між м’язами та судинами до окістя.

Часто зустрічається на спині, шиї та передній черевній стінці. Буває різної щільності та розміру (1-3 см у діаметрі, іноді ліпоми можуть вирости за декілька років до 10-20 см та важити 4-5 кг). Порушень функцій організму ліпома, як правило не викликає, видаляють її з косметичною метою. Найпоширенішим типом є поверхнева підшкірна ліпома.

Видалений макропрепарат ліпоми людини.

Залежно від клінічного випадку видалення ліпоми виконується такими способами:

  • Видалення скальпелем у медичному центрі «Мед-Еліт».
    Тканини та капсула пухлини січуться хірургічно.
  • Видалення лазером у медичному цетнрі «Мед-Еліт».
    Видалення ліпоми здійснює за допомогою лазерного променя, що дає змогу зменшити травматичність операції та мінімізувати ймовірність ускладнень. Метод забезпечує «запаювання» тканин і суттєво скорочує кровотечу.
  • Видалення ліпоми ліпосакцією у медичному цетнрі «Мед-Еліт».
    Усунення жирової тканини виконується через невеликий прокол за допомогою приладу, що руйнує утворення та відкачує жир.

Під час підшкірної локалізації та невеликих розмірах новоутворення можуть видалятися амбулаторно, а саме втручання виконується під місцевою анестезією. Для усунення ліпом великих розмірів потрібна ретельніша підготовка пацієнта та його госпіталізація. У такому разі метод видалення жирової пухлини визначається індивідуально.

Іксодові кліщі — переносники збудників таких небезпечних інфекційних захворювань як: кліщовий вірусний енцефаліт, хвороба Лайма, Ку-гарячка, гранулоцитарний анаплазмоз людини, бабезіоз та ін. Людина може заразитися збудниками цих хвороб через укус кліща.

В який проміжок часу після укусу кліща потрібно звернутися до хірурга медичного центру «Мед-Еліт», м.Івано-Франківськ:

  • Одразу після виявлення кліща, що присмоктався до шкіри;
  • Якщо було зроблено невдале видалення кліща в домашніх умовах:

– Або його частина залишилися в шкірі;
– Був розчавлений в процесі видалення.

Симптоми для звернення у медичний центр «Мед-Еліт».

Основною ознакою укусу кліща є виявлення на тілі точки з сірникову голівку або більш великої частини кліща коричневого, бурого, багряного або чорного кольору. Також можуть спостерігатися:

  • Печіння та свербіж в місці укусу;
  • Набряклість і почервоніння шкіри;
  • Підвищена температура тіла;
  • Озноб;
  • Слабкість;
  • Ломота в суглобах;
  • Поява висипу;
  • Збільшення лімфатичних вузлів;
  • Інші ознаки занесення в організм інфекції.

Інфекції, які можуть бути діагностовані після укусу кліща, в Україні – вірусний кліщовий енцефаліт і хвороба Лайма. 

Процедура

Видалення кліща у медичному центрі «Мед-Еліт» проводиться в стерильних умовах, спеціальним медичним інструментом, без болю і ризику того, що під шкірою залишаться дрібні частини членистоногого. Також, хірург обробить місце укусу, порадить подальші заходи (консультація інфекціоніста, здача аналізів, догляд за місцем укусу тощо), які допоможуть зберегти здоров’я.

Врослий ніготь (оніхокриптоз) – це вростання нігтьової пластини в бічний край нігтьового валика, що супроводжується больовими відчуттями.

Найпоширеніше місце виявлення врослого нігтя – перший палець стопи на внутрішній стороні.

Причин виникнення захворювання існує кілька, основні з них:

  1. Неправильне обрізання нігтів. У разі, коли ніготь обрізаний дуже глибоко, є ризик занесення інфекції та розвитку запального процесу;
  2. Вузьке взуття може спровокувати вростання нігтя. Коли взуття настільки незручне, що сильно тисне на пальці, стопа тривалий час знаходиться в неприродному положенні (підбори, високий підйом), відбувається деформація нігтя;
  3. Генетична схильність до зростання надлишкової кількості м’яких тканин;
  4. Зайва вага або період вагітності;
  5. Проведення хімічної або променевої терапії.

Також провокувати появу вростаючих нігтів можуть травми пальців, як на ногах, так і на руках, запальний процес, педикюр, який проводиться з порушенням санітарних норм.

Симптоми врослого нігтя:

  • Почервоніння шкіри в місці, де ніготь починає проникати в м’які тканини пальця;
  • Больові відчуття;
  • Припухлість, набряклість;
  • Виділення гною та крові від пошкодження шкіри, коли відбувається приєднання інфекції;
  • Викривлення нігтя, тьмяність нігтьової пластини.

Методи лікування врослого нігтя

  • Лікування врослого нігтя на нозі у медичному центрі «Мед-Еліт»

Якщо проблема була виявлена на початковій стадії, то застосовується консервативне лікування. У разі, коли проблема виявлена на запущеній стадії, тоді застосовують хірургічний метод лікування: крайову резекцію нігтьової пластини з ростковою зоною. Лікар-хірург видаляє частину нігтя, яка вросла в шкіру, по всій його довжині. Видаленню підлягає не тільки видимий відрізок, а й той, який знаходиться під шкірою. Маніпуляція відбувається під місцевим знеболенням та займає кілька хвилин.

Перший день необхідно дотримуватися постільного режиму, мінімального навантаження на ногу. При сильних больових відчуттях рекомендується приймання анальгетиків у визначених лікарем дозах. З другого дня пацієнт може жити звичайним життям, але має уникати сильних фізичних навантажень. Перев’язки проводяться спочатку кожен день, через 4-5 днів – 1 раз на 2 дні до повного загоєння.

Панари́цій – гнійне запалення тканин пальця. Важливу роль у виникненні даного захворювання відіграють дрібні травми, подряпини, оскільки вони не привертають увагу гострим болем, однак є причиною появи панарицію.

Види:

  • Шкірний — розвиток інфекційного процесу під епідермісом;
  • Підшкірний — інфекційний процес локалізується у підшкірно-жировій клітковині пальця;
  • Нігтьовий:
    • Пароніхія— запалення навколонігтьового валика;
    • Піднігтьовий — інфекційний процес локалізується під нігтьовою пластинкою;
  • Сухожилковий — інфекція локалізується у ділянці сухожильнох піхви та сухожилля згиначів пальця;
  • Суглобовий — потологічний процес локалізується у суглобовій щілині;
  • Кістковий — запалення, секвестрация і руйнування кістки;
  • Пандактиліт (тотальне запалення усіх тканин).

Клінічні ознаки:

Тканини пальця набрякають, червоніють, проявляється біль, який має наростаючий, пульсуючий та смикаючий характер. Набряк поступово наростає, місцево підвищується температура. При підшкірному панариції помітно накопичення гнійного вмісту під шкірою.

Лікування панарицію комбіноване: оперативне та консервативне.

Метод радіохвильового видалення – найбільш безпечний метод, який застосовується для безболісного видалення доброякісних утворень шкіри, що мають чіткий контур та виступають над поверхнею шкіри. Суть радіохвильового методу полягає у видаленні за допомогою високочастотних хвиль.

Радіохвильовий розріз виконується без фізичного травмування та нагріву тканини. На кінцях найтоншого дроту, що називається хірургічним електродом, утворюються високочастотні хвилі. Тканина чинить опір їх проникненню і при цьому виділяє теплоту, під впливом якої клітини, що знаходяться на шляху, хвилі випаровуються.

Зручність методу в тому, що він не потребує накладання швів та в більшості випадків не залишає рубців і термічних ушкоджень.

Видалення новоутворень шкіри, м’яких тканин проводиться без кровотеч і гнійних ускладнень. Загоєння при використанні радіохірургічного методу відбувається в кілька разів швидше, ніж після видалення новоутворення іншими способами.

Покази до проведення процедури видалення новоутворів радіохвильовим методом у медичному центрі «Мед-Еліт»:

Наявність доброякісних новоутворів шкіри:

  • Родимки;
  • Папіломи;
  • Ангіоми;
  • Кондиломи;
  • Інші утвори, що мають чіткий контур і виступають над поверхнею шкіри.

Некректомія – хірургічна операція на м`яких тканинах, головним завданням якої є видалення відмерлих тканин, здатних стати джерелом інфікування або токсичного ускладнення. Під час операції хірург видаляє некротизовані тканини з подальшим закриттям рани за допомогою шкірної пластики.

Бажаєте замовити дзвінок?

Швидкий запис
Години роботи :

Робочий час: 08:15 – 16:45
16:45 – 08:00 ( за попереднім записом )

Робочий час: 08:30 – 14:30

За попереднім записом